Bizce Hemen gezin, okuyun, tıklayın…

Ağustos
2
Yazar: kitty Tarih: 2 Ağustos 2012    Kategori: zaman ayırın

İçimdeki ses ile aramızda olan sessizlik. Bu aralar böyle… Dargın değiliz. Sadece birbirimize zaman verdiğimiz bir dönem. Ben yine bana şarkılar söyleyeceği zamanları bekliyorum. O da tekrar şarkı söyleme isteğinin geri gelmesini sanırım… Böyle zamanlarda insan mutsuz şeyleri çekiyor kendine galiba… İşte ben de tam böyle bir hava içerisindeyken iki tane güzel şey farkettim.

 

 

İlki benim sokağımda, karşı apartmanın bahçesinde gördüğüm beyle ilgili. Yaşlıca bir bey, tanımıyorum ama işten döndüğüm saatlerde dikkat ediyorum bahçenin bankında oturuyor oluyor. Beslediği dört beş tane sokak kedisi var, onlara yemek veriyor… Ve de en güzeli onlarla vakit geçiriyor… Bir yandan sigarasını içiyor, bir yandan onları seviyor. Kediler de alışmışlar ona doğal olarak, kaçmıyorlar… Yürürken bir bakıyorsunuz bir bey ve etrafını çevreleyen kediler bir bankın etrafında toplanmışlar hep beraber oturuyorlar… Pek tatlı, pek huzurlu görünüyorlar… Eve dönüş yolunda onları görmeye bayılıyorum!

 

İkincisi de yakın zamanda ziyaret ettiğim bir çift ile evlerinde geçirdiğim bir akşamla ilgili… O akşam hep beraber yenen yemekten kalkmak üzereydik ki yakın arkadaşım bir anda aklına gelen bir şarkıyı söylemeye başladı. Sonra bir baktım eşi de ona eşlik ediyor ve şarkıyı beraber söylüyorlar. Ve ben bakakaldım… Şaşırdım, belki uzun süredir bu konuda sessiz kaldığım için. Ama mutlulukları hemen beni de sardı. İçim de huzur doluverdi. Ve şunu düşündüm; bu çok önemli. Beraber şarkı söyleyebileceğin birini bulmak çok önemli. Onların sorunları olmuyor mu? Tabii ki oluyor, aksi zaten mümkün değil. Zaman geliyor birbirlerini deli de ediyorlar, ama işte ortak söyledikleri şarkıları var. Onları birbirlerine bağlayan, güçlü kılan…

 

 

O yüzden mutlu olmak için;

Sevelim. Sabredelim. Umudumuzu da koruyalım bence.

Güzel şeyler oluyor bu hayatta!!

Yorum bırakın