Bizce Hemen gezin, okuyun, tıklayın…

Aralık
9
Yazar: kitty Tarih: 9 Aralık 2009    Kategori: deneyin

Bugün biraz eğlenelim diyorum. Açıklamama izin verin birazdan anlaşılacak eğlence konunuz..

 

Benim bir iki sene önce saçlarım tip değiştirme isteği duydu sanırım, kurumaya başladı. Böyle çitiş çitiş garip birşey oldu. Bayağı farklı ürünler denedim ama bir türlü eski haline döndüremedim. Kısacası o zamandan beri şampuan reklamlarında da hep duyduğumuz gibi “cansız, mat saçlarla” dolaşıp duruyorum. Hiç de memnun değilim bu halimden.

Şimdi hikayenin can alıcı kısmına geliyorum. Bana badem yağı önerdiler. Saç diplerine sürülürmüş. Bunu farklı farklı bir sürü kişiden duydum. İyi güzel dedim kendi kendime. Yapılabilecek birşey.

Geçen gün dergi karıştırıyorum. Aaaaaaa o da ne! “Yıpranan saçlarınızın doğal parlaklığını, canlılığını kazanması için basit uygulanabilir yöntemler” gibi bir başlık. Dört şey var karıştırılması gereken, bunlardan biri de badem yağı. Gözüm badem yağını yakaladı ya tamam gerisi önemli değil! Sonrası için şenlik başladı diyebilirim sadece..

Bir heyecan gittim badem yağı aldım. Diğerleri zaten mutfaklarımızda olan şeyler. Evet yanlış okumadınız mutfak yazdım. Bal, yoğurt ve muz! Ben sizin gibi akıllı davranıp “Muzla yoğurt?? Ne alakası var şimdi bunların saçlarla???” demedim. İçinde badem yağı var ya karışım benden geçer notu aldı bir kere!

Dün akşam bir güzel sürdüm ben bu muhallebi gibi olan karışımı kafama. Topuz yapıp boneyi de geçirdim o muhteşem saçlarımın üstüne. Dergide biraz beklemek lazım diye yazıyordu. Başladım beklemeye ama yazdığı kadar değil, şükürler olsun ki! Yani ben bile o kadar duramamışım düşünün artık siz gerisini. Neyse duruladım tabii saçlarımı. İlk seferde ne fark olacaksa, bir heyecan geçtim aynanın karşısına. Geçer geçmez bir de ne göreyim???? Kafamda küçük küçük, sayısı da hatırı sayılır türden muz  parçaları! Saçlarım da ıslak olduğundan hepsi yapışmış kafama. Bir sonraki karede, evin içinde çığlık çığlığa bir ben tabii! Neyse ki tarayınca gitti büyük çoğunluğu… Hepsi diyemiyorum çünkü kafamda hala kalmış olma olasılıkları yüksek!!!!

Düşündükçe hala kafam kaşınıyorrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! Ben müstahakım zaten!

“Aman size ders olsun!” diyemeyeceğim çünkü böyle birşey denemeceğiniz konusunda sizlere olan güvenim tam!

Bu “süper zeka maceramı!!!” hangi kategoriye koysam bilemedim. Bir şekilde de sizlerle paylaşmam lazım. Yeni kateori açmak olmazdı bu şapşallığım için; “deneyin”e koyuyorum mecburiyetten yanlış anlaşılmasın.

 

Sırf bu yazı için lütfen ama lütfen kategori adını “bizce hemen uzak durun!!!!” olarak kabul edin…

Ostrich hemen yazmış:

Hahahah 🙂 Şahane bir tatlı pardon deneyim olmuş ve bol potasyum artı proteinli :)))

Ama ne yalan söyliyim ben şahidim senin o fönlü gibi duran, parlak ve canlı saçlarına.. Durup dururken kabarıp senin deyiminle çitiş çitiş olunca o canım saçlar denenir yani bu karışım! Lütfen yanii 🙂 Herşeyin bir sebebi var..

Bu sabahtan beri beni çok güldürdüğün için sana bir muzlu pasta ısmarlamayı teklif ediyorum..

Ostrich 😉

kitty hemen yazmış:

Canım benim!
Pasta teklifini seve seve kabul ederim bilirsin ki ama mümkünse muzlu değil de şöyle başka bir meyveli olsa! Hepimiz biliyoruz ki ben muzu karışımlara koyup kafama sürmeyi tercih ediyorum!!! :))))))

momo hemen yazmış:

bizce hemen denemeyin de olabilir mesela:))))
hafiftarif sitesinde sac bakimi ile ilgili bir yazi vardi. Okuyabilirsin istersen

berosh hemen yazmış:

bence hiç üzülmeseydin taramana da gerek yoktu kimo yerdi onları :))
ilginc bi deneyim olmus bi dahakine bikaç meyceyi karıştırıp sacında sunabilirsin mesela:)

kitty hemen yazmış:

Kardeş dedik bağrımıza bastık, şu hale bak!!!!;)
Valla Kimo’ya yemek konusunda özel bir sunuma gerek yok bence. Oğluşum her şekilde her şeyi yiyebilir! :))

Yorum bırakın